ارسال شایعه

به معذوریت انداختن امام حسین(ع) توسط شیعیان با پیاده روی اربعین ! /شایعه ۰۸۳۴

به معذوریت انداختن امام حسین(ع) توسط شیعیان با پیاده روی اربعین ! /شایعه ۰۸۳۴

متن شایعه

“خدا آیات را واسه نزول باران و دفع بلا و شفای مریضان بر حضرت محمد نازل نکرد. آیات واسه یکتا پرست کردن کفاری بود که امید و خواسته از غیر از خدا داشتن واسه مردمی بود که کعبه ابراهیم را بت خونه کرده بودن و می گفتن اینا واسطه هستن نه اینکه خدا رو قبول نداشته باشن تمام پیامبران رسالتشون مبارزه با بت بپرسی و ظلم بود و تمام کتبشون بر این پایه نازل شده تو مملک ما کدوم فرهنگ از بین رفته ؟ بت پرستی یا ظلم. مرد برای گرفتن حاجات و بخشش گناهاشون کیلومتر ها پیاده روی می کنند تا امام حسینو مثالا واسه شفاعت و شفا دادن در معذوریت بذارن و هر ساله هرچی که این مناسک محرم و صفر پر رنگ تر شده بارش باران و خشکسالی کمرنگتر شده . افلا تعقلون؟ چرا ایران که این همه حرم امام و امزاده  و مسجد داره خشکسالی داره ولی اروپا و آمریکا که این همه کاواره و دیسکو و کازینو داره وفور بارانه ؟ افلا تاملو چرا ۱۴ معصومتون به داد خشکسالی شیعیان نمی رسن ؟ نکنه اونا تخصصشون شفا مریضانه ؟ پس چرا بیمارستانا مون تخت کم دارن واسه مریضا ؟ ۱۴ معصوم شما تا الان چه گلی به سر مملکتتون زدن ؟ اونا کاره ای نیستن اونا رفتن و اونا شاهد و تسلیمند کفر و بت پرستی باعث بارش کمه بارانه قبل از ظهور دین شیعه ایران مشکلی نداشت فلاکت از زمان دین شیعه بوجود اومد حالا هی برید حرم امام رضا و هی طلب از غیر او کنید و تیرتون رو به سنگ بزنید!!!”

پاسخ شایعه


۱. این متن اهانت آمیز بر مبنای اعتقادات وهابیت تنظیم شده و عمق جهل و دشمنی آنها با مسلمات قرآنی را نمایش می دهد! چنانکه که خود قرآن صراحت دارد، آیات قرآن هم مایه هدایت است و هم عامل شفاء! 
http://shayeaat.ir/link/pyd01
۲. درخواست از غیرخدا زمانی شرک و کفر است که معتقد به خدایی آن فرد باشیم! با فرض نویسنده شبهه، هر درخواستی از دیگران، حتی طلب نان از نانوا شرک است!
http://shayeaat.ir/link/shrk1
http://shayeaat.ir/link/pyd18
۳. مشرکان عرب صفات مخلوقین را برای خدایانشان قائل بودند و بت ها را واسطه نمی دانستند، بلکه آنها را می پرستیدند و مساوی خدا می دانستند! درحالیکه هیچکدام از اینها در توسل به اهل بیت وجود ندارد!
http://shayeaat.ir/link/pyd04
۴. پیاده روی اربعین، امام حسین(ع) را در معذوریت قرار نمی دهد، بلکه اجتماعی بزرگ برای همدردی با مظلوم و برائت از ظالم است که در روایات هم تاکید فراوان شده است! همانگونه که احادیث اهل سنت هم بر حج و نماز عید رفتن بصورت پیاده تاکید می کنند!
http://shayeaat.ir/link/pyd05
http://shayeaat.ir/link/pyd06 
http://shayeaat.ir/link/pyd07
۵. پدیده خشکسالی مخصوص ایران یا مرتبط با محرم و صفر نیست! آمار ها از افزایش خشکسالی در مناطق مختلف دنیا حکایت دارد و مرتبط کردنشان با هم یک مغالطه آشکار است!
http://shayeaat.ir/link/khsks 
http://shayeaat.ir/link/pyd08
۶. نه فراوانی دلیل حقانیت است و نه مشکلات نشان باطل بودن! قرآن علت رفاه برخی کفار و سختی برخی مومنین را آزمایش، سنت استدراج و یا عاملی برای بیداری معرفی می کند. عبارت “کفر و بت پرستی باعث خکسالی است” هم با جملات شبهه در مورد وفور نعمت در اروپا در تضاد است! 
http://shayeaat.ir/link/pyd09
۷. توسل یک حقیقت قرآنیست و برای رفع خشکسالی هم مثل بقیه امور میتوان متوسل شد؛ همانطور که خلیفه دوم برای رفع خشکسالی به عموی پیامبر متوسل شد! ضمنا اگر تشیع باعث قحطیست، چرا کشور های در معرض قحطی اکثرا غیر شیعه هستند؟!
http://shayeaat.ir/link/pyd10
http://shayeaat.ir/link/pyd11
http://shayeaat.ir/link/pyd12
۸. شفادهنده اصلی خداست که این توانایی را به انبیاء واولیاء خود که بخواهد، مانند حضرت عیسی(ع) می دهد، اما گاهی مصالح مهم تری از شفاء فرد مانند اجر در بیماری، پاک شدن از گناهان، خارج شدن از غفلت و… وجود دارد!
http://shayeaat.ir/link/shfa1 
http://shayeaat.ir/link/pyd13
۹. باور به مذهب برحق شیعه و پیشوایان معصوم آن، برکات متعددی داشته که از مهمترین آنها، اقتدای مردم به ایشان در مقابله با ظالمین و حفظ عزت و اقتدار کشورمان، با همه دشمنیها و تحریمها بوده و حتی از کشورهای بیگانه با مکتب اهل بیت(ع) مانند عربستان، مصر و… هم جلوتر است!
http://shayeaat.ir/link/pyd14 
http://shayeaat.ir/link/pyd15
۱۰. تشیع دین نیست، بلکه قرائت و مذهب صحیحی از اسلام است که با عقل و منطق قابل اثبات می باشد و ریشه در زمان خود پیامبر دارد! 
http://shayeaat.ir/link/pyd16